Láska na první pohled

29. října 2008 v 11:14 |  (:Láska:)
Tělesná touha na první pohled: Prožíváte pouhou vzájemnou sexuální chemii a připisujete vztahu víc emocí, než kolik jich ve skutečnosti je. Nedokážete na toho druhého přestat myslet ne proto, že ho milujete, ale proto, že vás vzrušuje. Intenzivní fyzickou přitažlivosl, především k někomu, kdo odpovídá vaší mentální představě dokonalého partnera, mylně považujete za lásku, tím spíše, hledáte-li okamžité opojení. Za opojením touhou na przvní pohled však často následuje zklamání, které přijde, když se vztah nevyvíjí takovým směrem, jakým jste doufali, že bude.

Okouzlení vnějšími okolnostmi: Když se někdy domníváte, že jste se do někoho zamilovali, ve skutečnosti jste zamilovaní do jeho image; do toho, jak vypadá, co dělá, kolik vydělává, do jeho automobilu, do toho, co v životě dokázal. Vytváříte si v sobě vztah založený na fantazii a hrdě prohlašujete: .'Můj přítel je lékař' nebo "Chodím se ženou, která má dokonalou postavu" a skutečného Člověka přitom ignorujete.

Je navzdory těmto rizikům možné v okamžiku setkání pocítit že právě on je pro vás dokonalý partner, a přitom se nemýlit? Co páry, které spolu žijí třicet let, a tvrdí, že v okamžiku seznámení věděli, že jsou stvořeni jeden pro druhého? Nebyla to láska na první pohled? Donmívám se, že v takových případech jde o velmi silnou přitažlivost a emocionální spojení, které přerostou ve zdravý, úspěšný vztah. Na první pohled pozná jeden ve druhém něco zvláštního, ale skutečná láska se vyvinula až časem.

Okouzlení se vyvine během okamžiku, avšak skutečná láska si žádá čas.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama